Svečano otvaranje Državnog natjecanja u disciplini Mladi poduzetnik i Smotra/sajam vježbeničkih tvrtki

U Hotelu Dražica u Krku, u srijedu  22. travnja 2015. otvoreno je Državno natjecanje srednjoškolaca ekonomskog usmjerenja u disciplini Mladi poduzetnik uz popratni Sajam vježbeničkih tvrtki. Na natjecanju sudjeluje 33 učenika i 11 nastavnika iz 11 gradova te 7 članova Državnog povjerenstva.

Domaćin Državnog natjecanja Mladi poduzetnik i Sajam vježbeničkih tvrtki  je Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir, Krk čiji su se najuspješniji učenici ekonomskog usmjerenja također plasirali među škole koje se natječu na državnoj  razini natjecanja.

Sve prisutne su pozdravili ravnateljica škole Đurđica Cvitkušić, gradonačelnik grada Krka Darijo Vasilić i savjetnica državne Agencije za strukovno obrazovanje gospođa Elisabetta  Fortunato. Ceremoniju otvaranja uveličali su prigodnim programom učenici Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, Krk.

Ravnateljica škole se obratila skupu riječima:“ Izuzetno nam je drago što je baš naša škola domaćin Državnog natjecanja u disciplini Mladi poduzetnik i Smotra vježbeničkih tvrtki. Ovo natjecanje, iz skupine ekonomskih predmeta, koje obuhvaća mnoge sadržaje od poznavanja rada tvrtki, njihova osnivanja, prodaje, marketinga i poslovne komunikacije priprema učenike  za svijet rada, širi njihove spoznaje, kreativnost i snalažljivost u svijetu poduzetništva. Također, ravnateljica je pozvala natjecatelje i njihove mentore da tijekom boravka u Krku  upoznaju naš lijepi povijesni grad i zaželjela im da se osjećaju ugodno te da s ovog natjecanja i iz našeg grada ponesu lijepa sjećanja.

objavio: Mirjana Komadina   datum: 24. 4. 2015.