Naši učenici predstavnici Hrvatske u Bruxellesu

Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir je na natječaju "Your Europe, Your Say 2016!", koji je provela briselska organizacija Europskoga ekonomskog i socijalnog odbora (EESO), odabrana sudjelovati na konferenciji u Bruxellesu.

Program „Tvoja Europa, tvoj glas“ namijenjen je školama iz europskih zemalja članica Europske unije, a svrha programa je upoznavanje nastavnika i učenika s funkcioniranjem Europske unije, radom EESO-a, kao i poticanje mladih na aktivno građanstvo.

Troje učenika naše škole iz 3. G razreda te mentorica Carol Marković, prof. engleskog jezika posjetit će Bruxelles od 17. do 19. ožujka 2016. i sudjelovati u radionicama i raspravama na temu izbjegličke krize u Europi.

Ideja projekta je da timovi od troje učenika s mentorima iz svake od 28 zemalja članica EU iznesu kroz trodnevne radionice i prezentacije svoje ideje i prijedloge inicijativa za kreiranje europske politike. Na taj način, mladi stječu iskustvo kako kao dio civilnog društva mogu utjecati na stvaranje zakona, propisa ili inicijativa u EU.

Iz zemalja članica EU, koje su imale pravo apliciranja, na natječaj se prijavilo više od 400 škola, a Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir predstavljat će Republiku Hrvatsku.

Više pročitajte u poveznici:http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.events-and-activities-your-europe-your-say-2016

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 22. 1. 2016.