Naše učenice najuspješnije na Državnom natjecanju Čitanjem do zvijezda

U petak, 15. travnja 2016. u 12,00 sati održana je državna razina natjecanja u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda. Natjecanje je projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture. Tema ovogodišnjeg natjecanja je obilježavanje 400. obljetnice smrti Williama Shakespearea.

Na državnu razinu natjecanja, u online rješavanju kviza znanja, plasiralo se trinaest učenika Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir: Marko Mršić, Benjamin Mujkić, Hrvoje Oliva, Dominik Romanić (1.HTT), Roberta Bajčić (1.G), Anamarija Fugošić, Korina Hrabrić, Stela Jurešić, Kristina Manzoni, Dajana Mihalić (2.G), Anamarija Brusić, Marijana Marjanović i Nikolina Tadijić (4.GA).

Od 129 učenika koji su nakon županijske razine natjecanja ostvarili pravo natjecanja na državnoj razini, 119 učenika je pristupilo rješavanju ispita znanja,a naše učenice plasirale su se na prva tri mjesta:

1. Nikolina Tadijić (4.GA)

2. Marijana Marjanović (4.GA)

2. Stella Jurešić (2.G)

3. Anamarija Fugošić (2.G)

3. Korina Hrabrić (2.G)

3. Dajana Mihalić (2.G)

U kategoriji multimedijskih uradaka, Anamarija Brusić, Marijana Marjanović i Nikolina Tadijić (4.GA) osvojile su 3. mjesto.

Od 366 natjecatelja iz srednjih škola, nakon tri razine natjecanja, krčke gimnazijalke čitanjem su se vinule do zvijezda.

Čestitamo na uspjehu!

POREDAK NAJUSPJEŠNIJIH NA DRŽAVNOM NATJECANJU ČITANJEM DO ZVIJEZDA

POREDAK NATJECATELJA

BODOVI PO ŠKOLAMA

ŽUPANIJSKA RAZINA NATJECANJA ČITANJEM DO ZVIJEZA

U petak, 26. veljače 2016. održana je županijska razina natjecanja u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda s ciljem poticanja čitanja. Natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda hvalevrijedan je projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara pod  pokroviteljstvom Ministarstva kulture kojim se promovira i potiče kultura čitanja, a ujedno motivira učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje. Tema ovogodišnjeg natjecanja je obilježavanje 400. obljetnice smrti Williama Shakespearea.

Na školskoj i županijskoj razini natjecanja, u online rješavanju kviza znanja, sudjelovalo je trinaest učenika Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir: Marko Mršić, Benjamin Mujkić, Hrvoje Oliva, Dominik Romanić (1.HTT), Roberta Bajčić (1.G), Anamarija Fugošić, Korina Hrabrić, Stela Jurešić, Kristina Manzoni, Dajana Mihalić (2.G), Anamarija Brusić, Marijana Marjanović i Nikolina Tadijić (4.GA).

Svi učenici koji su pristupili rješavanju kviza zaslužuju pohvale jer su se, prešavši bodovni prag, s još 129 učenika iz čitave Hrvatske, svi plasirali na državnu razinu natjecanja. Čitanjem su napravili jedan siguran korak prema zvijezdama. Najbolji rezultat postigla je  Anamarija Brusić (4.GA) koja je online kviz znanja riješila sa stopostotnom točnošću.

Da bi se pripremili za ovo natjecanje koje se održava online u srednjim školama diljem Hrvatske, učenici su morali pročitati dramu Ive Brešana, Predstava Hamleta u Selu Mrduša Donja, roman Tahira Mujičića, Budi Hamlet, pane Hamlete, a za državnu razinu uz navedene naslove i roman Ante Tomića, Čudo u Poskokovoj Dragi te detaljno upamtiti fabulu pročitanih književnih djela, poznavati biografije i stvaralaštvo pisaca.

Osim kviza, koji su rješavali, učenici su se natjecali i u izradi multimedijskog uratka. Tema uratka vezana je za djelo Ive Brešana, Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja.

Nakon županijskog natjecanja, učenice Anamarija Brusić, Marijana Marijanović i Nikolina Tadijić (4.GA), plasirale su se na državnu razinu natjecanja u kategoriji multimedijskih uradaka.

Čestitamo svim učenicima koji su uz mnogobrojne školske obveze našli vremena za ovakvu vrstu natjecanja koje potiče na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje.

Rezultati su javno dostupni na:https://sites.google.com/a/knjiznicari.hr/knjiznicari/citanjem-do-zvijezda-ss-2015-16

objavio: Mirjana Komadina   datum: 29. 2. 2016.