NATJEČAJ ZA POHAĐANJE UNITED WORLD COLLEGES

dvogodišnjih UWC/IB programa za generaciju 2017.- 2019. te dvotjednih ljetnih programa UWC-a u 2017. godini.

Natječaj podrazumijeva provođenje izbora i dodjelu nekoliko punih i/ili djelomičnih stipendija motiviranim hrvatskim učenicama i učenicima za dvogodišnji IB/UWC program te za dvotjedne ljetne programe UWC-a. Stipendije UWC-a snažno doprinose daljnjem razvoju polaznika u međunarodnom obrazovnom i društvenom okruženju, polaznicima pružaju vrhunsku akademsku pripremu na engleskom jeziku, razvijaju afinitet za volonterski angažman i doprinos lokalnoj zajednici, te omogućavaju lakši ulazak na najbolja svjetska sveučilišta.Na natječaj se mogu prijaviti svi učenici i učenice srednjih škola u Hrvatskoj s četverogodišnjim trajanjem, hrvatski državljani, koji će u šk. god. 2016./2017. završiti drugi ili treći razred. Ocjene nisu jedini niti najvažniji kriterij, a visoko se vrednuje motiviranost za suradnju, mirno rješavanje sukoba,poštovanje drugih kultura i različitosti, te volonterski rad u zajednici i za zajednicu.

Izborni postupak

Izborni postupak podrazumijeva dva ili tri kruga, od čega se u prvom krugu izbor provodi temeljem dostavljene dokumentacije/eseja, a u drugom krugu na temelju razgovora s članovima Izbornog povjerenstva, koji će se održati tijekom studenoga i/ili prosinca 2016. Treći krug može uključivati dodatne i završne testove ili radionice/aktivnosti u svrhu konačnog izbora kandidata.

Rok za zaprimanje prijava kandidata je 21. listopada 2016.

Više o natječaju možete saznati na linku: http://www.uwc.hr/index.php/kandidati/natjecaj-2017-2019

objavio: Mirjana Komadina   datum: 2. 5. 2016.