Naša učenica Lucija Tomašić u Parlamentu mladih AEHT-e

Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir jedna je od dvadeset hrvatskih strukovnih škola u sektoru ugostiteljstva i turizma učlanjenih u AEHT (Assotiation Européenne des Ecoles d’Hôtellerie et Tourisme) koja danas broji oko 400 učlanjenih škola iz cijele Europe. Njezine aktivnosti usmjerene su prema učenicima, nastavnicima i ravnateljima Škola, a odvijaju se u vidu seminara i osposobljavanja nastavnika, učeničkih natjecanja te nekoliko stalnih manifestacija: Godišnjih susreta, Božića u Europi i Parlamenta mladih AEHT-a.

Od 3. do 7. svibnja 20016. u Londonu se održavao AEHT Parlament mladih na temu utjecaja imigracija na turizam u Europi. Našu školu je predstavljala učenica Lucija Tomašić (4.HTT). Parlament mladih se održavao u Docklands akademiji  i zgradi Parlamenta u Londonu, gdje su učenici iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Njemačke, Austrije,Nizozemske, Portugala, Turske, Finske i Ujedinjenog Kraljevstva raspravljali  o navedenoj temi.

Argumentirane rasprave – debate organizirane su na teme o utjecaju migracija na turizam, ulozi medija i političara prema imigrantima te razvoj turizma u takvim okolnostima.

Osim  sudjelovanja u debatama, učenici su mogli razgledati znamenitosti grada i družiti se u slobodno vrijeme.

Parlament_mladih_AEHT-e.jpg (87.51 KB)

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 9. 5. 2016.