NATJEČAJ ZA SUDJELOVANJE U ERASMUS+ PROJEKTU - SKILLS 4 JOBS

Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir iz Krka raspisuje Natječaj za sudjelovanje učenika u programu Erasmus+, ključna aktivnost 1 - Mobilnost u svrhu učenja za pojedince.

Riječ je o projektu mobilnosti koji je Srednjoj školi Hrvatski kralj Zvonimir, Krk odobrila Agencija za mobilnost i programe EU u okviru programa Erasmus+, uz financijsku potporu iz koje su pokriveni svi troškovi: pripreme, prijevoza, smještaja i organizacije stručne prakse/ praktične nastave.

Projektom se želi omogućiti stjecanje kompetencija u hotelijersko-turističkim i ugostiteljskim zanimanjima kako bi učenici u budućnosti bili konkurentniji na tržištu rada.

Projekt će uključiti ukupno 24 učenika i 2 nastavnika u pratnji:

- hotelijersko turistički tehničar - 8 učenika

- konobar - 8 učenika

- kuhar - 8 učenika

Pravo podnošenja prijave na Natječaj imaju svi učenici koji će školske godine 2016./2017. polaziti drugi i treći razred ugostiteljskog programa te treći i četvrti razred hotelijersko-turističkog programa Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, Krk.

Opći cilj projekta:

Stručna praksa učenika u Lisabonu u hotelima i ugostiteljskim objektima s ciljem stjecanja kompetencija potrebnih za daljnje obrazovanje i rad na budućim radnim mjestima.

Kriteriji za odabir učenika:

• opći uspjeh učenika
  • motivacija za učenjem i stjecanjem novih kompetencija i iskustava
  • posebna postignuća (npr. zapaženi rezultati na državnim i ostalim natjecanjima)
  • uspješno izvršavanje zadataka na praktičnom radu, snalažljivost u radnom okruženju i poštivanje radne etike te pravovremeno i uspješno izvršavanje radnih zadataka na dosadašnjem praktičnom radu (praktična nastava/stručna praksa)
  • razvijene socijalne vještine
  • dobro poznavanje engleskog jezika
  • naglašeno zalaganje u dosadašnjem učenju i radu (projekti, izvannastavne aktivnosti)
  • podjednaka zastupnljenost učenika po općinama i gradu Krku

Rok za podnošenje prijave je 8 dana od dana objave putem e-pošte: ana.pasaric@skole.hr ili osobno na adresu škole, Vinogradska 3, 51500 Krk

Trajanje mobilnosti za obavljanje stručne prakse/ praktične nastave iznosi ukupno 17 dana uključivo i 2 dana puta. Termin mobilnosti u dogovoru s partnerom Casa da Educacao je u studenom 2016.

Vrijeme provedeno na mobilnosti u Lisabonu učenicima je opravdano, učenici za to vrijeme obavljaju stručnu praksu/ praktičnu nastavu.

Učenicima će biti izdana potvrda o obavljenoj stučnoj praksi od strane partnerske organizacije koja će im poslužiti kao preporuka pri zapošljavanju ili sudjelovanju u sličnim projektima.

Više o projektu mobilnosti pročitajte u linkovima:

OPĆE INFORMACIJE O PROJEKTU

TEKST NATJEČAJA

OPIS I PLAN MOBILNOSTI

KRITERIJI ODABIRA UČENIKA

PRIJAVA_ZA_SUDJELOVANJE_U_ERASMUS.docx

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 7. 7. 2016.