ISPRAĆAJ MATURANATA GENERACIJE 2015./2016.

U četvrtak 21. srpnja 2016.  podjelom svjedodžbi, pohvalnica  i nagrada, u školskoj sportskoj dvorani  održana je svečana priredba povodom ispraćaja maturanata koji su uspješno završili svoje srednjoškolsko obrazovanje, a koju su maturanti prigodno započeli pjesmom Gaudeamus igitur. Svjedodžbe i mape sjećanja su im uručili ravnateljica Đurđica Cvitkušić i razrednici: Jelena Bogović (4.E), Lijana Bolšec (4.GA), Zoran Kalinić (3.S), Zvjezdana Morožin Karabaić (4.HTT), Gordija Marijan (4.GB) i Karmen Dunato Pavičić (3.U).

Ravnateljica škole, prof. Đurđica Cvitkušić srdačno je pozdravila sve maturante te im uputila riječi potpore i poželjela sreću u daljnjem školovanju i životu. U svom obraćanju, prof. Đurđica Cvitkušić, između ostalog je istakla: „Dragi maturanti, živite život s pozitivnim stavom,  smatrajte da uvijek možete biti bolji i ne zaboravite da bez vas ovaj svijet ne bi bio isti. Vjerujem da ćete nastaviti svoj intelektualni i osobni  razvoj i da ćete uvijek težiti višem i boljem.“

U ime maturanata obratila se Katarina Žužić interpretirajući pjesmu Pabla Nerude, Zabranjeno je.

Zabranjeno je ne smijati se problemima, ne boriti se za ono što želiš, odustati od svega zbog straha, snove ne pretvoriti u stvarnost. Zabranjeno je ne činiti stvari za samoga sebe, bojati se života i obaveza...

Maturanti su ove školske godine bili aktivni i u  izvanučioničkoj nastavi – sudjelovali u programu Euroscola – simulaciji rada europskih zastupnika u Europskom parlamentu u Strasbourgu, obilazili kulturne i prirodne znamenitosti otoka, obilježavali prigodne datume – Dan kravate, Dan ružičastih majica, Dan zaljubljenih, Dan zagrljaja,… rado se odazvali humanitarnom i volonterskom radu, sudjelovali u akcijama Crvenog križa u dobrovoljnom darivanju krvi…  svemu što obogaćuje znanje i plemenitost.

Posebno su nagrađeni vrijednom knjigom učenici koji su sve četiri godine srednjoškolskog obrazovanja završili odličnim uspjehom i učenici generacije u šk. god. 2015./16.

Lucija Tomašić - učenica generacije hotelijersko-turističkog programa

Dominik Radić - učenik generacije strojarskog programa

Ravnateljica i razrednici s učenicima koji su sve godine srednjoškolskog obrazovanja postigli odličan uspjeh i učenicima generacije

U glazbenom dijelu programa nastupili su profesor Marko Anić i maturanti Mia Komadina i Nikola Vladić, a naslovna fotografija mape sjećanja uradak je Anite Mrakovčić maturantice ekonomskog razreda.

MAPA SJEĆANJA

Učenici koji su sve četiri godine srednjoškolskog obrazovanja završili odličnim uspjehom i učenici generacije u šk. god. 2015./16.

4.GA

Anamarija Brusić

Josip Dujmović

Lea Imamović

Marijana Marjanović

Timea Boroš

Paula Turčić

Katarina Žužić

Učenica generacije: Lea Imamović

4.GB

Mia Bušljeta

Ivona Tomee

Ivona Žorić

Učenica generacije: Mia Bušljeta

4.E

Arijana Potrić – učenica koja je sve 4 godine završila odličnim uspjehom i učenica generacije

4.HTT

Lucija Tomašić

Darina Čutul

Dinka Brusić

Katja Plišić

Karlo Brusić

Učenica generacije: Lucija Tomašić

3.U

Učenica Selvedina Džinić nagrađena je za odličan uspjeh i uzorno vladanje

Učenik generacije:  Matija Harauzek

3.S

Učenik generacije:  Dominik Radić

IMG_7599.JPG (827.78 KB)
IMG_7527.JPG (1.02 MB)
IMG_7572.JPG (387.35 KB)
IMG_1311.JPG (736.52 KB)
IMG_7441.JPG (559.36 KB)

objavio: Marinko Franolić   datum: 18. 7. 2016.