Valamarov projekt stipendiranja predstavljen krčkim srednjoškolcima

Vodeća domaća turistička kompanija Valamar Riviera učenicima turističko ugostiteljskih zanimanja  u cijeloj Hrvatskoj donosi program stipendiranja u vrijednosti od 1.000 kuna mjesečno tijekom školske godine, u trajanju od 10 mjeseci. Čak 200 učenika ima priliku ostvariti pravo na stipendiju ali i mogućnost odraditi kvalitetnu praksu u jednom od Valamarovih objekata i zaposliti se u Valamar Rivijeri.

Ovim programom stipendiranja Valamar Riviera mlade u Hrvatskoj želi potaknuti i podržati u odluci da upišu i završe obrazovne programe za ugostiteljska zanimanja te osigurati kvalitetnije povezivanje sa srednjim strukovnim i ugostiteljskim školama širom Hrvatske. Kako bi učenicima, nastavnicima i roditeljima predstavili program stipendiranja, timovi Odjela razvoja ljudskih resursa Valamar Rivijere, obilaze srednje škole diljem Hrvatske, 25. listopada su posjetili Srednju školu Hrvatski kralj Zvonimir.

Stipendiranje učenika osigurano je kroz partnersku suradnju s Ministarstvom turizma. Obveza svih stipendista jest da redovito pohađaju nastavu, upišu godinu i uredno maturiraju, kako bi imali priliku odraditi praksu u jednoj od destinacija Valamara – u Poreču, Rapcu, Krku ili Dubrovniku. Po završetku školovanja stječu i pravo na zapošljavanje u Valamaru, redovno uključivanje u stručna osposobljavanja te programe nagrađivanja.

Učenici, roditelji i nastavnici mogu više informacija o programu stipendiranja pronaći na web stranici www.valamar.com/stipendije.

objavio: Mirjana Komadina   datum: 20. 10. 2016.