Godišnja eTwinning konferencija

Prva učenička eTwinning ambasadorica, Matea Velnić.

U organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije, u petak 18. studenoga u Zagrebu je održana godišnja eTwinning konferencija „eTwinning i odgojno-obrazovne inovacije u digitalnom vremenu“. Tema ovogodišnje konferencije bila je uloga eTwinninga u uvođenju odgojno-obrazovnih inovacija u nastavi, a predstavljena je i nova mrežna stranica www.etwinning.hr koja sadrži sve važne informacije za hrvatske korisnike.
Na ovogodišnjoj se konferenciji predstavila i naša prva učenička ambasadorica Matea Velnić, učenica 4.HTT razreda. Matea je održala prezentaciju o eTwinning projektu Turizam i socijalno poduzetništvo, te upoznala prisutne sa radom u svim fazama projekta. Projekt je nagrađen Nacionalnom i Europskom oznakom kvalitete, te nagradom COMET za najbolji eTwinning projekt u kategoriji srednjih škola za 2015. godinu. Drugi dio izlaganja odnosio se na jačanje učeničkih digitalnih kompetencija, te sigurno i odgovorno korištenje digitalnih sadržaja. Prisutne je oduševio Matejin iskren pristup i poziv svima da uključivanjem u eTwinning projekte učine nastavu zanimljivom sebi i učenicima. Ukazala je na višestruku korist provođenja ovakvih projekata za sve sudionike, školu i lokalnu zajednicu. Zahvalila se mentorici, prof.Ani Pasarić, koja nažalost nije mogla prisustvovati konferenciji zbog odsutnosti.

Nakon izlaganja Matea je sudjelovala na Okruglom stolu na temu Kako uspješno provesti eTwinning projekt u nastavi.

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 21. 11. 2016.