Naša učenica najbolja na literarnom natječaju Smijeh za dugi vijek

Na natječaju multimedijalne udruge Krčka beseda i internetskog portala otok-krk.org za najbolji literarni uradak na temu Smijeh za dugi vijek, u kategoriji srednjoškolaca, najboljim je ocijenjen literarni uradak učenice 2. razreda gimnazije Miriam Volarić. Čestitamo.

Kako čudno!
Sjedim u glazbenoj školi potpuno smirena. Chopinova sonata izmiješana sa profesorskim glasovima prije dvije godine trgala mi je živce. Kada sam polagala ispite, za koje, čini se, nikad nisam bila dovoljno spremna, izgrizla bih sve nokte. To je iza mene. Sada su to samo popratni zvukovi iščekivanja moje prijateljice Gee. Da bude zanimljivije, svim svojim prijateljima u školi napričala je svakakve stvari o meni. Sada sigurno očekuju neku polubožicu…ili barem vilu, a vidjet će samo mene - Miriam.
Lice mi je uokvireno smeđom, kratkom kosicom. Svaki pramen strši na svoju stranu, baš onako kako volim. Drago mi je da sam obukla mekani, novi pulover koji mi je mama poklonila za rođendan. Savršen je! Uz crne, uske hlače, obula sam kožne, crne čizme „sherlockice“, jer vjerujem da je baš takve nosio Sherlock Holmes.
Ali ono najbitnije, nadam se da će sve to zasjeniti moj vedri, široki osmijeh. Iskreni osmijeh.

Miriam Volarić, 2. G

Izvor: http://otok-krk.org/krk/hrvatska/rezultati-literarnog-natjecaja-za-krcke-skolarce-na-temu-smijeh-za-dugi-vij

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 9. 12. 2016.

« Travanj 2017 »