Prvo i drugo mjesto na regionalnom natjecanju Gastro 2017.

U četvrtak, 23. veljače 2017. u Malom Lošinju, u hotelu Bellevue održalo se regionalno natjecanje Gastro 2017. za regiju III – Sjeverno hrvatsko primorje, odnosno za učenike iz Istarske, Ličko-senjske i Primorsko-goranske županije.

Svrha natjecanja Gastro 2017. je predstavljanje rezultata rada prema nastavnim planovima i programima za zanimanja kuhar, konobar, slastičar, hotelijersko – turistički tehničar i turističko – hotelijerski komercijalist te motiviranje učenika za nastavak obrazovanja i promoviranje turističko-ugostiteljske djelatnosti.

Domaćin natjecanja bila je Srednja škola Ambroza Haračića u Malom Lošinju. Natjecanje ugostiteljsko-turističkih škola odvijalo se u pet gastronomskih disciplina te u tri hotelijersko-turističke discipline. Na natjecanju je sudjelovalo 13 škola i 53 učenika.

Na natjecanju u tri hotelijersko–turističke discipline sudjelovao je 21 učenik i to u disciplinama: poslovanje recepcije hotela, poslovanje putničke agencije, predstavljanje turističkog odredišta. Učenici su se natjecali pojedinačno, modularno na hrvatskom i jednom stranom jeziku  (engleskom, njemačkom ili talijanskom), a učenike su ocjenjivali članovi regionalnih povjerenstava.

Kao što smo i očekivali, naši učenici su i ove godine na regionalnom natjecanju Gastro predstavili školu u najboljem svjetlu!

Učenica Donatela Dekanić (4.HTT) osvojila je 1. mjesto u kategoriji Poslovanje recepcije hotela, a Ana - Marija Brusić, učenica 3. hotelijersko-turističkog razreda, osvojila je 2. mjesto u kategoriji Predstavljanje turističkog mjesta – destinacije. Učenice je za natjecanje pripremala mentorica Meri Tomašić.

Obje su se naše učenice izravno  plasirale na državno natjecanje koje će se održati u ožujku 2017. u Srednjoj školi Antuna Barca u Crikvenici.

GASTRO_LOSINJ.jpg (227.75 KB)

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 24. 2. 2017.