Tečaj Education for Sustainable Development (Pirej, 13.2. – 17. 2. 2017.)

U sklopu projekta naše škole “Innovative teachers for 21 century school”, sufinanciranog od strane Erasmus+ programa (Agencija za mobilnost i programe EU), profesorica Tatjana Fugošić sudjelovala je na tečaju Education for Sustainable Development od 13. veljače do 17. veljače 2017. koji se održao u Pireju u Grčkoj.
Tečaj organizira IDEC S.A., organizacija sa sjedištem u Pireju, koja se bavi savjetovanjem, certificiranjem, izradom poslovnih studija, web dizajnom, izradom različitih projekata, ali i organizacijom tečajeva kako za tvrtke tako i za osobe iz područja obrazovanja, a koji su financirani kroz Erasmus+ projekte Europske komisije.
Jedan od tečajeva je  Edukacija za održivi razvoj koji obuhvaća: dizajn programa učenja, materijale za učenje te nalaženje izvora za edukaciju održivog razvoja.
Neki od ciljeva tečaja su: razumjeti izazove, principe i ciljeve održivog razvoja, odrediti ciljeve te izraditi edukacijske programe za održivi razvoj, moći prepoznati i očuvati vrijednosti, razvijati kritičko mišljenje i suradnju te implementirati principe održive škole.

Tečaj je vodio dr.  Dr. Giorgos Velegrakis –  iz područja ekonomije i održivog razvoja, kroz primjere dobre prakse, terensku nastavu, radionice, pojedinačne i grupne zadatke. Sudionici tečaja bili su uglavnom nastavnici, ravnatelji  i voditelji projekata iz sedam zemalja: Finske, Litve, Estonije, Švedske, Slovenije i Hrvatske.

FotorCreated_tatjana.jpg (324.61 KB)

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 1. 3. 2017.