Premijera predstave Ribarske svađe

U sklopu suradnje Općine Punat, Udruge Kumpanija "Štorije" i Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir iz  Krka, dramska skupina "Šlapa" čije su članovi učenici srednje škole, pripremila je  komediju u tri čina, Carla  Goldonija, "Ribarske svađe". Redatelj predstave je profesorica Zdenka Stegnjaić. Mladi glumci su iz različitih mjesta s cijelog otoka, govore svaki svoju domaću čakavicu, tako da se u simpatičnom  vrtlogu događanja na sceni čuje i ča,  i čo , i če, čuje se i prepoznaje sva ljepota našeg domaćeg govora. Predstava je njihovo viđenje događanja, razigrano i mladenačko.

Bez obzira na naizgled bezbrižan život koji vode likovi, spletkareći jedni protiv drugih, svađajući se oko trivijalnih stvari ,shvaćamo da se u biti radi o ljudima zaglavljenim u svojim sudbinama, bez mogućnosti izlaska iz okvira koji su im nametnuti. To su izmanipulirani ljudi, koji žive u mjestu u kojem korupcija vodi glavnu riječ, gdje sve ima svoju cijenu pa i ljubav. To su ljudi veoma slični nama, s problemima s kojima se i mi suočavamo svakodnevno. I to je razlog zbog kojeg su „Ribarske svađe“ i danas jednako zanimljive.“

Članovi "Štorije" su izradili kompletnu scenografiju i organizirali predstavu. Dođite vidjeti mladu glumačku ekipu, nasmijati se i podržati ih pljeskom. Nakon premijere organizirano je druženje uz kolače koje će ispeći mame, bake, tete glumaca i "Štorije".

Ribarske_sva_e.jpg (7.52 MB)

objavio: Mirjana Komadina   datum: 22. 3. 2017.