Naši učenici na Skupu mladih ambasadora Europskog parlamenta

Naša je škola jedna od trinaest hrvatskih Škola ambasadora Europskog parlamenta zahvaljujući kontinuiranom radu, uspjesima na natječajima Ureda za informiranje Europskog parlamenta u Hrvatskoj te predstavljanju Hrvatske u programu Euroscola u Strasbourgu 2015. i 2016. godine.
Status ambasadorice seniora Europskog parlamenta stekla je naša profesorica Gordija Marijan, a učenici uključeni u program status mladih ambasadora Europskog parlamenta.

Mladi ambasadori pod vodstvom ambasadorice seniorke sudjelovali su skupu MladiEU2017 koji je održan u Kinu Europa i Kući Europe u Zagrebu 5. i 6. svibnja 2017. godine.
Po uzoru na okupljanje European Youth Event Europskog parlamenta u Strasbourgu, skup MladiEU2017 usmjeren je na promicanje parlamentarne demokracije među mladima te njihovog osvješćivanja o važnosti participacije i aktivnog građanstva.
MladiEU2017 sastojao se od niza interaktivnih panela i predavanja za više od 250 djevojaka i mladića u dobi od 16 do 18 godina te njihovih mentora iz 13 hrvatskih srednjih škola. Riječ je o gimnazijama i strukovnim školama ambasadorima Europskoga parlamenta iz Karlovca, Zagreba, Krapine, Krka, Metkovića, Osijeka, Splita i Varaždina.
U motivacijskom dijelu programa sudjelovali su dramski glumac Vedran Mlikota, profesor matematike Toni Milun, putopisac Davor Rostuhar, izvršna direktorica tvrtke Bellabeat Morena Šimatić, profesor Ivica Puljak, glasnogovornik Hrvatskog nogometnog saveza Tomislav Pacak, poznati bloger, pisac Cody McClain Brown, i glazbeni producent Tomo in der Mühlen.
Mladi su na interaktivnom panelu postavljali pitanja hrvatskim europarlamentarcima Dubravki Šuici, Toninu Piculi, Marijani Petir i Davoru Škrlecu na temu budućnosti Europe, digitalne komunikacije i mladih kao aktivnih građana.
Detaljni program događanja nalazi se

objavio: Mirjana Komadina   datum: 8. 5. 2017.