VREMEPLOV - 96. obljetnica škole

Danas, 12. listopada 2017. obilježavamo 96. obljetnicu srednjoškolskog obrazovanja na otoku Krku.

Prisjetimo se, Škola je prošle godine proslavila veliki jubilej - 95 godina postojanja. Kako je bilo na svečanosti obilježavanja 95. godišnjice, pogledajte OVDJE.

Tisuće otočana sjedile su u klupama škole koja je kroz vremena  mijenjala imena: 1961. škola je nosila ime Čede Žica, a od 1991. godine nosi današnje - Hrvatski kralj Zvonimir, i svi su ti Boduli najbolji svjedoci odličnoga posla obavljenog u 95 godina.

Od 12. listopada 1921. i nekadašnje Male realne gimnazije, prve u općinskoj zgradi na obali, do 12. listopada 2016. - 95 godina postali smo više od škole, postali smo velika škola za veliki otok.

Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir, osim što je jedina škola te vrste na otoku, posebna je po mnogo toga, ali se i razlikuje od drugih, sličnih  škola po osobitim aktivnostima učenika i nastavnika. U školi se realizira bogat školski kurikulum u kojem svatko od učenika može pronaći područje svojeg interesa i tu pokazati svoju kreativnost. Tako je krčka srednja škola mjesto dobrih susreta, rada i izvrsnih rezultata što pokazuje vanjsko vrednovanje škole kroz rezultate učenika na državnoj maturi i natjecanjima te samovrednovanje rada škole koje daje smjer novim projektima i aktivnostima.

Krčki srednjoškolci i njihovi profesori su se okušali i na međunarodnom planu provodeći europske Erasmus+ projekte mobilnosti učenika i nastavnika te sudjelujući u programu Škola ambasadora Europskog parlamenta.

Danas Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir u 19 razrednih odjeljenja broji 327 učenika i 52 djelatnika. Uz pet gimnazijskih odjeljenja, škola obrazuje i četiri razreda hotelijersko-turističkih tehničara, jednak broj razreda ekonomista te tri razreda ugostitelja, učenika koji pohađaju trogodišnje nastavne programe za zanimanje kuhar i konobar. Uz spomenute, krčka srednja škola dom je i polaznika tri razreda strojarskih programa –  mehatroničara, automehaničara i instalatera - montera.

Svojom dugom tradicijom, škola je postala simbol hrvatskog obrazovanja i njegova razvitka na otoku Krku i području Primorsko-goranske županije, a uz to, ističe se izvrsnim potencijalom svojih učenika i nastavnika te kontinuiranim rezultatima potvrđuje svoj ugled.

OBLJETNICA.jpg (845.25 KB)

objavio: Mirjana Komadina   datum: 12. 10. 2017.