U ZAGREBU ODRŽANA PROSLAVA 30 GODINA PROGRAMA ERASMUS

U povodu proslave 30 godina programa Erasmus, jednog od najuspješnijih programa Europske unije i najvećeg programa akademske mobilnosti u svijetu, u Zagrebu je 27. studenoga 2017. održana svečana konferencija. Svečanoj konferenciji prisustvovale su naša učenica Matea Velnić, prva hrvatska učenička eTwinning ambasadorica i njezina mentorica Ana Pasarić, prof.

Na konferenciji službenog naziva „Kako je Erasmus postao Erasmus+, priča koja traje 30 godina“ u hotelu Westin Zagreb, visoki gosti, dionici, predstavnici i korisnici programa Erasmus+ uzvanicima su predstavili razvoj programa od njegovih početaka 1987. do danas, s posebnim naglaskom na hrvatski dio priče o Erasmusu.

U okviru programa Erasmus+ naša je škola uspješno provela dva projekta mobilnosti u školskoj godini 2016./17. Riječ je o projektu mobilnosti učenika „Skills 4 jobs“ u okviru kojeg je 24 učenika (hotelijersko-turistički tehničar, konobar, kuhar) obavljalo stručnu praksu u hotelskim i ugostiteljskim objektima Lisabona. U okviru projekta mobilnosti „Innovative teachers for 21 century school“ 8 nastavnika naše škole stručno se usavršavalo u Italiji i Grčkoj.

U tijeku je provođenje dvogodišnjeg projekta mobilnosti učenika „Through experience to competence“ koji predviđa 33 mobilnosti naših učenika (automehaničar, hotelijersko-turistički tehničar, konobar, kuhar) na Maltu, Italiju i Irsku.

Veliku ulogu u uvođenju inovacija u nastavni proces i modernizaciji kurikuluma imaju i eTwinning projekti koji se aktivno provode u našoj školi.

U Republici Hrvatskoj za provedbu programa Erasmus+ zadužena je Agencija za mobilnost i programe Europske unije uz nadležna ministarstva – Ministarstvo znanosti i obrazovanja te Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 24. 10. 2017.

ERASMUS+ PROJEKTI

« Studeni 2018 »