SVEČANO OTVOREN ŠKOLSKI MEDITERANSKI VRT

Učenice i učenici 3.HTT razreda krčke Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir pjesmom su u četvrtak, 26. listopada 2017. poručili: " Neka cijeli ovaj svijet, zove se bajka, zelena i mirisna, cvjetna sva i nevina, livada iz sna", i na taj način započeli svečanost otvorenja mediteranskog vrta. Učenici su tijekom prošle godine, zajedno s mentoricom prof. Meri Tomašić i razrednicom prof. Zdenkom Stegnjaić, osmislili i realizirali mediteranski vrt smješten ispred ulaza u školu. Profesorice su zajedno s učenicama, kroz niz aktivnosti povezale nastavne sadržaje Praktične nastave i Građanskog odgoja. Ravnateljica škole prof. Đurđa Cvitkušić, nakon što je pozdravila sve nazočne, pojasnila da je ovaj projekt, koji je započeo prošle godine, imao niz aktivnosti koje su prethodile ostvarenju, od nastave pa do putovanja u talijanski Merano gdje se nalazi nadaleko poznati vrt i u kojem su mogli uživo vidjeti razno mediteransko bilje, ali i način kako ga prezentirati. Više o  putovanju u Merano, uz prezentaciju, više su kazivale, mentorica, profesorica Meri Tomašić i učenice Marcela i Antigona. Frankopanski knez Mikula IV. uručio je profesoricama, zaslužnim za realizaciju ovoga projekta,  buketić svježe ubranog cvijeća i knjigu, a ravnateljica Cvitkušić je službeno proglasila mediteranski vrt otvorenim i pozvala sve nazočne da ga razgledaju i posluže se delicijama koje su pripremili učenici, budući ugostitelji, sa svojim nastavnicima Katicom Kovačević i Željkom Cvitkušićem.

Izvor: Portal Otok Krk

MEDITERANSKI_VRT.jpg (595.48 KB)
MEDITERANSKI_VRT_OTVORENJE.jpg (905.84 KB)

objavio: Marinko Franolić   datum: 29. 10. 2017.