VALAMAR RIVIERA STIPENDIRA S 1000 KN UČENIKE UGOSTITELJSKE ŠKOLE (KUHAR, KONOBAR)

Valamar Riviera u suradnji s Ministarstvom turizma i ove godine stipendira učenike prvog razreda ugostiteljske škole za zanimanje kuhar i konobar vrijednim stipendijama u iznosu od 1000 kn!

Stipendije i prakse prvi su ulazak mladih u Valamar i prilika za uspješnu karijeru u turizmu. Cilj je Valamara da se učenik razvija u struci te ostvari uspješnu karijeru u najvećoj turističkoj kompaniji. Važan egzistencijalni cilj je da učenici koji su bili na praksi ili dobili stipendiju u Valamaru, postanu najbolji u svom zanimanju, napreduju i dobiju stalni posao.

Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir, Krk učenicima nudi višu razinu ugostiteljske osposobljenosti i vraća poštovanje prema ugostiteljskim zvanjima, stoga ih pozivamo na upis, jer ugostiteljstvo i turizam su  budućnost našega kraja.

Osim mogućnosti dobivanja stipendija i obavljanja međunarodne prakse u elitnim objektima u Portugalu, Irskoj i Malti i odlaska na međunarodno natjecanje u Dubai, naši kuhari i konobari praktična znanja, potrebna za rad u modernim hotelskim i restoranskim kuhinjama, stječu u vrhunski opremljenim praktikumima učeći o gastronomiji današnjice.
Osim novih konvektomata, šokera i vakumirke, koji su već obavezan standard u svim kuhinjama, tako i u praktikumu, učenici uz osnovne klasike uče i sous vide obradu namirnica, molekularnu gastronomiju, hladno dimljenje i obradu, suho zrenje mesa, dimljenje u konvektomatima, nisku termičku obradu, dehidriranje i proizvodnju prahova i aroma, korištenje tekućeg i krutog ugljičnog dioksida, korištenje tekućeg dušika i najnovije trendove barologije i mixologije te pripreme i posluživanja jela pred gostima: flambiranje slanih i slatkih jela, filetiranje ribe, sječenje mesa te dogotovljavanje predjela i deserata pred gostom.

Završni ispit ugostitelja 2017./2018.

PRAKTICNA_NASTAVA_kuhari_konobari.jpg (3.29 MB)
valamar-555x370.jpg (16.04 KB)
ZAVRSNI_ISPIT.jpg (2.70 MB)

objavio: Daria Papa   datum: 20. 6. 2018.

ERASMUS+ PROJEKTI

« Studeni 2018 »