ERASMUS+ Motivated teachers 4 motivated students

Profesorica Daria Papa od 19. do 24. studenog 2018. sudjelovala je na seminaru Flipped Classroom u okviru Erasmus+ projekata mobilnosti nastavnika pod nazivom Motivated teachers for motivated students.

Tečaj se održao u ULearn English School u samome središtu irskog glavnog grada - Dublina. Tijekom pet dana radionica i predavanja, prof. Daria Papa imala je priliku učiti s ostalih trinaest polaznika, i to iz Rumunjske, Austrije, Srbije, Španjolske, Njemačke, Finske i Italije.

Flipped Classroom ili Obrnuta učionica pojam je koji podrazumijeva drukčiji pristup učenju, aktivno uključivanje učenika u vlastiti proces učenja, a koncept je zamišljen uz korištenje danas nezaobilazne, IT tehnologije, programa i aplikacija koje su i predviđene kreiranjem učionice budućnosti u Srednjoj školi Hrvatski kralj Zvonimir u Krku. Osim Padleta, Kahoota, edPuzzlea, kreiranja Youtube kanala, upoznavanja s Ted, Ted Ed i Khan Academy platformama za učenje, jedna od tema bile su i sve Googleove apps (aplikacije) primjenjive u nastavi, poput Google Classrooma, Google Forms i Kaziene. Osim toga, interaktivne prezentacije poput Thinglinka, kao i PowerDirector i Pawtoon programi za kreiranje vlastitih videomaterijala, dio su budućnosti europskog obrazovnog sustava, tako i hrvatskoga.

Dodana vrijednost ovoga tečaja bila je i usavršavanje vokabulara engleskog jezika, upoznavanje obrazovnih sustava i iskustava drugih zemalja Europske Unije, kao i uočavanje prednosti pojedinih europskih obrazovnih sustava te problema s kojima se susreću u radu.

flipped_classroom.jpg (1.35 MB)

objavio: Daria Papa   datum: 26. 11. 2018.

ERASMUS+ PROJEKTI

« Prosinac 2018 »