Učenici pozvani na plemenitu akciju dobrovoljnog darivanja krvi

"Darivanjem u humanitarne svrhe, a potom i darivanjem krvi, čovjek ne daruje samo od sebe, već i dio sebe", ustvrdila je Marija Jakominić, ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa, napomenuvši da se darivanjem krvi spašavaju ljudski životi.

U krčkoj srednjoj školi u četvrtak 31. siječnja i petak 1. veljače 2018. proveden je program edukacije mladih o dobrovoljnom darivanju krvi. Informativno i edukacijsko predavanje namijenjeno motiviranju učenika na uključivanje u humane i plemenite akcije darivanja krvi zajednički su organizirali predstavnici Gradskog društva Crvenog križa Krk i Društva Crvenog križa Primorsko-goranske županije, organizacija koje su predstavljale ravnateljice: Marija Jakominić i dr. Vesna Čavar.

Informiranje otočnih maturantica i maturanata o važnosti i značaju dobrovoljnog darivanja krvi, nastavak je stalnog zalaganja krčkog i županijskog Crvenog križa na širenju baze dobrovoljnih darivatelja. Predavanju je nazočilo 60-ak učenika maturanata, kojima je potom, uz uvjet punoljetnosti, omogućeno i da se po prvi puta u životu uključe u akcije dobrovoljnog darivanja krvi kakve se redovito, najmanje četiri puta godišnje, provode u krčkoj ispostavi Doma zdravlja PGŽ-a.

Svi maturanti koji se priključe akciji zaslužit će besplatnu kartu za jednu filmsku projekciju u krčkom kinu dok će svi koji u narednom razdoblju pet puta dobrovoljno daruju krv moći računati na oslobođenje od obveze plaćanja tečaja prve pomoći koji se obvezno pohađa prilikom polaganja vozačkog ispita.

objavio: Mirjana Komadina   datum: 4. 2. 2019.