AKCIJA DOBROVOLJNOG DARIVANJA KRVI

Darujući krv darujemo život

Andrea Orlić, Antonio Milohnić, Arijan Jakupi, Dina Antić, Gabrijela Čuljat, Iris Magaš, Kristina Kričanić, Leonard Depope, Matea  Pavlić,  Matea Kamber, Mihael Pokorni, Nensi Ajder, Nensi Marulić, Nina Petrović, Paulina Kirinčić, Tea Hruškar, Veronika Kirinčić su učenici koji su 5.2.2020. pristupili akciji dobrovoljnog darivanja krvi.

Uzbuđenje, strah, razočarenje, radost i ponos mogli su se iščitati na licima naših maturanata koji su pristupili akciji dobrovoljnog darivanja krvi. Ekipa Crvenog križa predano radi svoj posao, propituje, mjeri, kontrolira zdravstveno stanje kandidata i najmanja sumnja rezultira privremenom odbijenicom.  Nažalost, ovaj put  neki učenici nisu mogli pristupiti tom humanom činu, ali ostaje pozivnica za sljedeći put, sljedeću akciju koja će se održati za tri mjeseca.

Onima koji su prvi put darovali krv čestitamo i upućujemo veliko, HVALA:

Kristina Kričanić, 4.E;

Leonard Depope, 4.HT;

Nensi Marulić, 4.E

Tea Hruškar, 4.HT

Zahvaljujemo i Gradskom društvu Crvenog križa u Krku koji je organizirao predavanje za maturante. Tom prilikom Vesna Čavar, dr.med  upoznala je učenike s načelima dobrovoljnog darivanja krvi i kako se postaje dobrovoljni darivatelj krvi. Posebno je zanimljivo bilo kazivanje liječnice Ivane Plavšić koja je na osobnom primjeru iskusila da " darovana krv= darovan život".

ddk.jpg (406.29 KB)

objavio: Mirjana Komadina   datum: 7. 2. 2020.