Valentinovo u našoj školi – petak, 14. 2. 2020.

Proslava ljubavi u Srednjoj školi Hrvatski kralj Zvonimir upriličena je priredbom u maloj dvorani u kojoj su sudjelovali učenici 1.HTT, 3.HTT, 3.G, 4.G, 2.S, 3.E i 1.G razreda, pod vodstvom prof. Zdenke Stegnjaić.

Glazbeni uvod pripao je Benjaminu Lekiću (3.E) koji je na klaviru virtuozno odsvirao Beethovenovu skladbu Za Elisu te izazvao ovacije publike. Obilježavanje praznika ljubavi nastavljeno je pjesmom Sjaj u travi engleskog romantičarskog pjesnika W. Wordswortha, kazivanjem Marije Toljanić (3.G). Ana Lipovac (3.G) još je jednom dokazala svoje pjevačko umijeće izvedbama pjesama Baklje ivanjske i Ja ne znam nikog boljeg od tebe, uz klavirsku pratnju Dominika Kamenara (4.Ga). Da se među našim učenicima, osim izvrsnih pjevača i svirača, kriju i glumci, pokazao je Lovro Grdinić (1.G) svojom samouvjerenom interpretacijom Ne daj se Ines. Mara Vadnov (1.G) i Ivana Mrakovčić (1.G) počastile su nas veselom izvedbom pjesme Vidi se izdaleka, uz klavirsku pratnju Dorotea Dobrinčića (1.G). Ljepotu poezije dočarale su učenice 3.HTT i 1.HTT razreda; Stella Polonijo, Katja Vasilić, Ivana Seršić i Mia Mujkić, stihovima Reinera Marie Rilkea ,Tina Ujevića, A. G. Matoša i A. B. Šimića. Veliki pljesak publike zaslužili su Lovro Peričić i Karlo Labađuk (3.HTT) nesvakidašnjom izvedbom pjesme Hladnog piva Pitala si me.

Uslijedila je recitacija Jesenjina (Gabrijel Kosić, 2.S) i pjesma Dođi u izvedbi Petre Depikolozvane (3.HTT). Što znači istinski voljeti, podsjetile su nas Ena Karabaić (3.G) i Lea Lulić (3.G) stihovima Vesne Parun Ti koja imaš nevinije ruke, nakon čega je uslijedila Fly me to the moon Franka Sinatre u izvedbi Magdalene Kekelj (1.G) na klarinetu i Katarine Polonijo (1.G) na klaviru. Program je završio Mozartovim Turskim maršom u izvedbi Benjamina Lekića.

Fotografije s priredbe pogledajte u privitku ove vijesti.

objavio: Daria Papa   datum: 17. 2. 2020.