Gradonačelnik primio najuspješnije učenike: PONOS ŠKOLE, GRADA I RODITELJA

Već tradicionalno, Grad Krk i ove godine prigodno je nagradio učenike i nastavnike Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, Krk koji su se, tijekom školske godine 2020./2021., plasirali na državna natjecanja i smotre.

U Velikoj vijećnici, 28. lipnja 2021. godine, krčki gradonačelnik Darijo Vasilić upriličio je prijem za učenike i njihove mentore koji su ostvarili zapažene uspjehe na državnim natjecanjima. Nagradio je devetero srednjoškolaca s područja Grada Krka i izrazio zadovoljstvo što su krčki učenici i ove godine ostvarili izvrsne rezultate na nacionalnoj razini.

Za osvojeno drugo mjesto na državnom natjecanju Ponos domovine (u 2019./2020. godini) nagrađen je Fran Marijan (učenik trećeg razreda gimnazije), a za treće mjesto državnom natjecanju Mreža čitanja (u 2020./2021.) učenica Oriana Međimorec (2,G). Za sudjelovanje na državnom natjecanju Ponos domovine (u 2019./2020.) nagrađeni su učenici 3. razreda gimnazije Karlo Srdoču, Antonijo Jurešić, i Matko Zahija. Za sudjelovanje na državnom natjecanju Mreža čitanja (2020./2021.) nagrađene su učenice Emina Hamulić (učenica drugog razreda gimnazije) i Lana Jakobović (iz drugog razreda ekonomske škole), dok je za sudjelovanje na državnom natjecanju iz informatike (u 2020./2021.) nagrađen učenik prvog razreda gimnazije Matej Ban. Za sudjelovanje na natjecanju Europa u školi (u 2020./2021.) nagrađena je učenica trećeg razreda gimnazije Lucija Kvasić. Nagrade za pripremu učenika za natjecanja dodijeljene su nastavnicama: Gordiji Marijan za pripremanje učenika koji su sudjelovali na natjecanjima Ponos domovine i Europa u školi, Mirjani Komadina Mergl i Dariji Papa za pripremanje učenica koje su sudjelovale na natjecanju Mreža čitanja te Eleni Lipovac za pripremanje učenika koji je sudjelovao na natjecanju iz Informatike. Nakon što je pozdravio nazočne učenice, učenike, njihove mentorice i predstavnike medija, krčki gradonačelnik Dario Vasilić sa zadovoljstvom je istaknuo da je danas je zaista lijep dan, kako za Srednju školu Hrvatski kralj Zvonimir, tako i za Grad Krk jer obilježava uspjehe krčkih učenika za postignuća na nacionalnim natjecanjima u dvije protekle školske godine: „Učenici, vi ste ti koji ste izdvojili svoje vrijeme, predali se i angažirali te, naposljetku, puno postigli, a što ne bi bilo moguće da vas na tome, nimalo laganom, putu nisu pratile vaše mentorice. U jednoj zemlji kao što je Hrvatska, a koja se često naziva i Zemljom znanja, učenička natjecanja i rad s darovitim učenicima trebali bi biti sustavno organizirani, što znači da ne bi smjeli ovisiti isključivo o entuzijazmu profesora te ambicijama učenika. Sustavan rad s onima koji žele, znaju, hoće i napreduju trebao bi biti prioritet za Hrvatsku kao Zemlju znanja te se nadam da ćemo taj standard jednog dana i postići.“ Grad Krk i krčka srednja škola bilježe lijepu suradnju, i možemo kazati kako smo na nju zaista ponosni, s obzirom na brojnost učenika, dostupnost različitih školskih programa te iznimno kvalitetan profesorski kadar, a što omogućava obrazovni kontinuitet, odnosno nastavak života u gradu i na otoku Krku za brojne školarce. Upravo ta činjenica dobra je za sport, kulturu i čitav društveni segment koji se nadovezuje na školu i koji kvalitetno upotpunjuje i razvija slobodno vrijeme većine naših učenika. Grad Krk ovom je prigodom pripremio dvije vrste nagrada: financijsku koja proizlazi iz Odluke o nagrađivanju učenika i nastavnika – mentora.“ Uz novčanu nagradu, krčki srednjoškolci dobili su i vrijedno izdanje knjige izdavačke kuće Glosa, Krčka kulturna baština. Vrijedna postignuća krčkih srednjoškolaca pohvalile su i njihove mentorice, a oni sami izrazili su zadovoljstvo postignutim rezultatima.

Izvor: Nagrađeni krčki učenici: bodulija.net

Više o nagrađenim srednjoškolcima pročitajte na:

objavio: Mirjana Komadina   datum: 10. 9. 2020.