BOŽIĆ U EUROPI

Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir sudjelovala je na sajmu Božić u Europi koji se održao od 5. do 10. prosinca 2021. u Faru u Portugalu. Sajam se svake godine održava u drugoj školi članici AEHT-e, a cilj mu je prezentacija božićnih tradicija i običaja gradova i regija škola sudionica te predstavljanje turističke ponude istih. Naša je škola ove godine po drugi put izabrana da sudjeluje na navedenom sajmu te je zajedno s Ugostiteljskom školom Opatija na sajmu predstavila i projekt RCK Recept.

Naše učenice Lucija Skladany (3.U) i Paula Kraljić (4.HTT) tijekom pet dana održavanja sajma prezentirale su turističku ponudu otoka Krka na za to posebno uređenom štandu. Uz uobičajene promidžbene materijale, posjetiteljima sajma prezentirani su i božićni običaji otoka Krka kroz letke s receptima tradicionalnih jela te degustaciju krčkih proizvoda. Jedna je večer bila rezervirana i za degustaciju jednostavnih tradicionalnih jela te su naše učenice pripremile lignje i palentu za ostale sudionike sajma.

Ravnateljica škole, Đurđica Cvitkušić i nastavnik u pratnji, Nino Sertić, iskoristili su priliku upoznati nastavnike iz drugih zemalja s aktivnostima naše škole, kao i s projektom RCK Recept. Svi sudionici su ocijenili sajam uspješnim te izrazili zadovoljstvo sudjelovanjem i mogućnošću prezentiranja rada naše škole.

FARO1.jpg (838.52 KB)
FARO2.jpg (722.16 KB)
FARO.jpg (247.65 KB)

objavio: Daria Papa   datum: 16. 12. 2021.