Naša škola u EU projektima

Profesorice Carol Marković i Ana Pasarić sudjelovale su u Međunarodnom programu - Grundtvig pod nazivom: Reading literacy–experience the feeling (Čitanje i pisanje za kritičko mišljenje u procesu obrazovanja).

Program je trajao od 9. do 15 ožujka 2014., a odvijao se u gradu Ostravi, trećem najvećem gradu  u Republici Češkoj. Naše su profesorice tijekom svog boravka u Ostravi razmjenjivale znanja i iskustva o strategijama učenja i poučavanja s kolegama iz različitih kulturnih okruženja iz: Češke, Poljske, Estonije, Rumunjske, Slovačke, Irske, Italije, Hrvatske, Bugarske.

Grundtvig je program financiran EU sredstvima, namijenjen djelatnicima iz područja obrazovanja s ciljem razmjene znanja i iskustava u edukaciji kroz prezentacije i radionice, a koristeći različite metode učenja uz pomoć novih tehnologija (pametna ploča, računalo…).

U sklopu projekta, profesorice su posjetile Centar za obrazovanje odraslih „Centrum na podporu integrace cizincu“  te Osnovnu školu „Alberta Kučery“ u Ostravi, gdje je prezentiran način korištenja „pametne ploče“ u obrazovne svrhe.

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 17. 3. 2014.