Događanja u našoj školi

PREDAVANJE PROF. BOBINCA O GOLOM OTOKU, 7. travnja 2014.

Učenici 4.Ga i 4.Gb su na posebnom satu povijesti imali čast čuti dirljivu priču prof. Bobinca o čovjeku na Golom otoku. Njegova je misija pronaći gdje se izgubio čovjek na tom strašnom mjestu. Pofesorovu priču možete čuti i vidjeti i Vi ove srijede na HRT 1, u dokumentarnom filmu "Grebanje duše". Grebanje duše, dokumentarni film Dokumentarni film "Grebanje duše" priča je o Vladimiru Bobincu, umirovljenom profesoru povijesti, koji je za vrijeme rezolucije Informbiroa proveo na Golom otoku dvije i pol godine. Danas, s 91 godinom, Vladimir Bobinac na mjesto svoje patnje vodi turističke grupe. Bio je na Golom otoku više od 250 puta, a svaki put kad se vrati grebe po vlastitoj duši.

Vlak sjećanja za Auschwitz, 8. - 12. 4. 2014.

Iznimna nam je čast što je među predstavnicima hrvatske delegacije u međunarodnom projektu "Vlak sjećanja za Auschwitz 2014." bilo petero naših učenika i profesorica povijesti. UABA Opatija i gospodin Oleg Mandić organizirali su sudjelovanje Hrvatske u projektu "Treno della memoria 2014.", a UABA otoka Krka je organizirala sudjelovanje naših učenika i sponzorirala troškove njihovog putovanja. Naši predstavnici bili su učenici Matko Vezmar, Andrea Mihalić, Iva Mršić (4.Ga), Marija Vančina i Antonela Čorapović (3.G), te profesorica Gordija Marijan i predsjednik UABA otoka Krka Darko Fanuko. Sudionici Vlaka sjećanja proputovali su vlakom put od Hrvatske do Poljske i nazad. Prešavši 2 300 kilometara tračnicama, na simboličan su način odali počast žrtvama. Cilj njihovog putovanja bio je Memorijalni centar i muzej Auschwitz-Birkenau, te komemoracija na kojoj su odali počast žrtvama Auschwitza. Hrvatski je predstavnik bio naš učenik Matko Vezmar koji je održao emotivan i dirljiv govor. Nakon pet dana putovanja, hrvatska se delegacija vratila na ishodišnu točku – željeznički kolodvor u Rijeci, s kojeg nas je otpratio i dočekao gospodin Oleg Mandić. Oleg Mandić je kao dječak preživio strahote Auschwitza i zadnji je zatvorenik koji je živ izašao iz logora smrti.

U subotu, 12.travnja održan je tradicionalni 5.pohod "Stazama otoka Krka"

U subotu, 12.travnja održan je tradicionalni 5.pohod "Stazama otoka Krka" koji se svake godine održava na nekom drugom mjestu našeg otoka. Ove godine, u suradnji s Turističkom zajednicom općine Punat, članovi PD Obzova organizirali su pohod "Iz Punta na Obzovu". U A grupi je bilo 150 planinara, među kojima 18 srednjoškolaca i 45 učenika iz osnovnih škola Punat, Dobrinj i Baška.

Autor fotografije "Stazama otoka Krka", Stjepan Janeković

objavio: Marinko Franolić   datum: 16. 4. 2014.