Naša škola u novim EU projektima

Na stručnom seminaru „ eTwinning Contact Seminar on Entrepreneurship" (kontakt seminar na temu: Poduzetništvo u eTwinning projektima), održanom od 3. do 6. srpnja u Varšavi, kao jedan od 5 predstavnika iz Hrvatske sudjelovala je i naša profesorica informatike i pedagoginja Ana Pasarić. (na slici: treća s lijeve strane).

Image Hosting by PictureTrail.com

Profesorici Pasarić to je već druga eTwinning mobilnost koja je financirana u okviru programa Erasmus +, eTwinning od strane Europske unije preko Agencije za mobilnost i programe EU.

Cilj je eTwinning programa mobilnosti, namijenjenog međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole, osigurati prilike i instrumente za internacionalizaciju i uvođenje inovativnih praksi u području obrazovanja.

Na kontaktnom seminaru u Varšavi sudjelovalo je oko 50 učitelja i profesora iz  Latvije, Litve,  Hrvatske, Malte, Poljske, Portugala i Švedske, koji su imali priliku doznati više o načinima osmišljavanja eTwining projekata i uvođenju inovacija u nastavu.

Tema seminara bili su eTwinning projekti vezani uz poduzetništvo, čije kompetencije valja razvijati kod osnovnoškolskih i srednjoškolskih učenika.

Tijekom seminara Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir registrirala je jedan eTwinning projekt pod nazivom Tourism and social entrepreneurship (Turizam i društveno poduzetništvo),  koji je odobren od strane Agencija za mobilnost i programe EU: National Support Service Croatia, Portugal i Central Suport Service. Suosnivač projekta je Escola Secundaria Ferreira Dias iz Portugala, a  projektu će se pridružiti kao članovi i dvije srednje škole iz Poljske. Projektu će se tijekom realizacije pridružiti i druge zainteresirane škole iz EU.

Hrvatska delegacija u Varšavi

eTwining.pdf (259.56 KB)

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 10. 7. 2014.

« Listopad 2017 »