Humanitarna prodajna akcija povodom obilježavanja Dana kruha-Dana zahvalnosti za plodove zemlje

„Meni ste učinili koliko ste učinili jednomu od ove moje najmanje braće.”

Evanđelje po Mateju

Dan kruha pod geslom "Kruh naš svagdašnji" obilježen je u našoj školi za vrijeme trajanja velikog odmora u četvrtak 30. listopada 2014. humanitarnom akcijom i prigodnom degustacijom pekarskih proizvoda.

Ovom prigodom učenici ugostiteljskih razreda su pripremili u školskoj kuhinji slastice koje su predstavili u atriju škole. Uz učenike iz ugostiteljskih razreda, svoj doprinos obilježavanju Dana kruha dali su i učenici iz svih ostalih usmjerenja.

Hodnicima škole širio se miris kruha, pogačica, kiflica koje su učenici uz malu pomoć roditelja sami izradili. Prije nego li su ih kušali, slatke i slane proizvode od kruha, prigodnim riječima je blagoslovio vlč. Anton Peranić. „KRUH – Karitativni rad uvijek hvale vrijedan“ i „ Kaži Rado Uvijek Hvala“, samo su neke od poruka koje su se mogle čuti u prigodi obilježavanja Dana kruha u krčkoj srednjoj školi. Izložena peciva su prodavana za simboličan iznos, a prihod koji je prikupljen prodajom peciva i kolača i ove godine bi trebao otići u humanitarne svrhe. Nastojimo prikupiti određeni iznos novčanih sredstava i donirati ih onima kojima je najpotrebnije.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u humanitarnoj akciji i koji su za ovu priliku ispekli peciva i kolače.

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 21. 10. 2014.