Marko Žužić (3.T) i Iva Vlahinić (2.G) viceprvaci Hrvatske u jedrenju !

Image Hosting by PictureTrail.com

Na Otvorenom prvenstvu Hrvatske za olimpijske klase i klasu zvijezda za juniore i seniore održanom od 22. do 26.10.2014. u Zadru, mladi bašćanski jediličari ostvarili su zapažen rezultat. U klasi laser 4.7, pored 43 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije, Crne Gore i Mađarske,  Marko Žužić se popeo na postolje kao ukupno drugi, dok je Iva Vlahinić viceprvakinja u kategoriji djevojaka.
Jedrilo se u Zadru po buri koja je tijekom prvenstva pokazala svu svoju prevrtljivost i  od jedriličara zahtijevala punu koncentraciju, snagu i vještine. Bura je zadavala problema i regatnom odboru zaduženom za postavljanje regatnog polja i osiguranje regularnih uvjeta natjecanja.  Naši su jedriličari u svojoj klasi laser 4.7 odjedrili 4 plova, a upravo je taj zadnji plov odlučivao hoće li Marko Žužić zadržati vodeću poziciju koju je do tada držao. Uz viceprvaka i viceprvaknju, potrebno je spomenuti i vrlo visok plasman Ivana Vlahinića koji je izvrsno jedrio i ostvario, za sportaše najnezahvalnije, 4. mjesto.
Osim za odmjeravanje snaga na regatnom polju, Otvoreno prvenstvo Hrvatske pružilo je našim jedriličarima priliku učiti od najboljih - hvatskih olimpijskih  jedriličara i družiti se s onima kojima je jedrenje stil života.
Ovo je uistinu velik rezultat za jedan mali, ali entuzijazmom, talentima i kontinuiranim radom velik klub, a velik dio zasluga pripada neumornom i predanom treneru Igoru Barbaliću koji je tijekom svog dugogodišnjeg trenerskog rada na hrvatsku jedriličarsku scenu plasirao veći broj jedriličara.

Autor: Anica Žužić

objavio: Mirjana Komadina   datum: 28. 10. 2014.