Biti drugačiji je upravo ono što vrijedi

Učenici Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir osvojili 1. mjesto na natječaju Oboji svijet šarenim bojama tolerancije!

Svi smo mi različiti. Ta različitost nas obogaćuje i veseli čineći život punim raznih boja mišljenja, uvjerenja, jezika i svega drugoga što nas čini posebnima. Tu različitost, taj široki spektar boja ljudskosti, treba svakim danom njegovati i održavati, a najbolje oruđe za to je tolerancija. Tolerancija je poštivanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti svjetskih kultura, oblika izražavanja i načina bivanja ljudima.

Tolerancija je harmonija u različitosti!

U petak, 14. studenoga 2014. povodom Međunarodnog dana tolerancije, u Kinu Europa u Zagrebu, održana je priredba Oboji svijet! i održana svečana podjela nagrada najboljim radovima pristiglim na nagradni natječaj Foruma za slobodu odgoja pod nazivom Oboji svijet šarenim bojama tolerancije. Natječaj promiče toleranciju, jednakost, nenasilje, kreativnost i inovativnost među učenicima u školama u Republici Hrvatskoj.

Na natječaj su pristigla 533 kreativna rada koje je izradilo preko 1500 učenika/ca iz 18 županija iz cijele Hrvatske.

Učenici četvrtog razreda gimnazije sudjelovali su u kategoriji Oboji svijet djelom i osvojili prvo mjesto.

Nagrađeni videouradak kojeg su osmislili i snimili pod mentorstvom prof. Gordije Marijan nosi naziv Usudi se biti drugačiji i na iznimno kreativan način progovara o temama: različitost, prihvaćanje, komunikacija, tolerancija i zajedništvo.

Čestitamo: Denisu Nešiću, Silviu Šimuniću, Nikolini Mrakovčić, Luki Broziću, Luciji Ostrogović, Marti Justić, učenicima 4. G razreda i mentorici Gordiji Marijan.

Novi list, 22. 11.2014.

objavio: Marinko Franolić   datum: 15. 11. 2014.