Posebno priznanje Juvenes Translatoresa našim učenicama

Krajem studenoga 2014. pet naših učenica sudjelovalo je na natjecanju mladih prevoditelja EU – Juvenes Translatores (u prijevodu s latinskoga Mladi prevoditelji), koje organizira Glavna uprava za pismeno prevođenje Europske komisije.

Riječ je o natjecanju namijenjenom srednjoškolcima od 17 godina, koje se provodi od 2007. godine u svim zemljama Europske unije s ciljem promicanja učenja jezika u školama, a od prošle godine u njemu sudjeluje i Hrvatska. Tako se i ove godine u konkurenciji od ukupno 751 škole natjecalo i jedanaest hrvatskih škola, među kojima i Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir.

Europska komisija objavila je 2. veljače 2015. imena pobjednika  godišnjeg natjecanja. Prema odabiru prevoditelja Europske komisije najbolji hrvatski predstavnik bio je Luka Planinić, učenik Pazinskog kolegija.

Iako stručni žiri odabire jednog pobjednika iz svake države članice EU-a, neki natjecatelji su iskazali izuzetnu vještinu u prevođenju i osvojili priznanje Organizacijskog odbora Juvenes Translatoresa.

Učenice naše škole Eldina Džinić (2. G) i Anamarija Brusić (3.GA), bile su blizu pobjedničke titule te su primile posebna priznanja za visoku kvalitetu prijevoda.

Priznanje_Juvenes_Translatores_2015.pdf

Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovale su i gimnazijalke: Marijana Marjanović, Dora Valenčić i Anita  Mrakovčić, pod mentorstvom profesorica Carol Marković i Jelene Bogović.

Čestitamo na uspjehu.

Priznanje_Juvenes_Translatores_2015.pdf (153.53 KB)

objavio: Mirjana Komadina   datum: 20. 3. 2015.