ERASMUS +

Strukturirani seminar “Business – Start Up With Business”, Celano/Abruzzo - ITALY, 11.-18. 3. 2017.

U sklopu Erasmus+ projekta "Innovative teachers for 21 century school" profesorica Dijana Stolfa sudjelovala je na strukturiranom seminaru “Business – Start Up With Business”. Seminar je održan u u Celanu, pokrajina Abruzzo, poznata po uspješnom poduzetništvu I velikom broju uspješnih malih biznisa, u trajanju od 11. do 18. ožujka, u suradnji s AMFI International organizacijom.

Cilj ovog stručnog usavršavanja bio je stjecanje inovativnih vještina I načina poučavanja poduzetništva, pogotovo za učenike strukovnih zanimanja koji u sklopu redovnog obrazovanja ne dobivaju navedena znanja. Budući da se radi o širokoj tematici, na seminaru su kroz stručna predavanja prezentirani načini na koje se u relativno kratkom vremenu učenike može upoznati sa osnovama osnivanja uspješnih start up-ova, od pronalaska ideje do izrade business plana.

Nakon predavanja, sudionici su kroz niz radionica samostalno prošli sve faze osnivanja start up-a, te posljednji dan start up kroz business plan samostalno prezentirali predavačima u trajanju od 45 minuta I odgovarali na njihova pitanja.

Seminar je sadržavao I posjete uspješnim biznisima I start up-ovima pokrajine Abruzzo I to tvornici smrznutog povrća Covalpa, glazbenom studiju Andrea Adrstudio Di Rocco, te udruzi MyAvezzano koja okuplja mlade poduzetnike I ljude sa inovativnim idejama koje kroz udrugu pretvaraju u uspješne start-upove.

Stečena znanja I kompetencije biti će upotrijebljeni u nastavi poduzetništva, vježbeničkih tvrtki, te posebno u fakultativnoj nastavi poduzetništva.

objavio: Mirjana Komadina   datum: 22. 3. 2017.