Pobjednici natječaja "Europa pred izazovima"

S ponosom javljamo da su učenici 4.GB razreda: Veronika Dorčić, Marija Prendivoj i Nikola Vladić  te mentorica Gordija Marijan, na natječaju "Europa pred izazovima" u organizaciji Ureda za informiranje Europskog parlamenta, osvojili putovanje u Strasbourg i sudjelovanje u programu "Euroscola" Europskog parlamenta.

Nagrađeni videouradak možete pogledati OVDJE .

Cilj natjecanja je omogućiti mladima da na originalan i kreativan način prikažu svoje mišljenje o aktualnim temama i izazovima pred kojima se nalazi Europa.

O najboljim radovima odlučivao je žiri u sastavu Marija Marcelić (voditeljica Odjela za cjeloživotno učenje, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta), Karlo Kralj (predsjednik Mreže mladih Hrvatske), Toni Milun (član Mreže popularizatora znanosti), Sunčica Findak (novinarka/urednica Hrvatske radiotelevizije) i Violeta Staničić (voditeljica Ureda za informiranje Europskog parlamenta).

Na natječaj su pristigle ukupno 124 prijave iz gotovo svih hrvatskih regija. Najviše pojedinačnih prijava iz srednjih škola pristiglo je iz Graditeljske škole Čakovec (9 prijava) te iz Srednje škola Hrvatski kralj Zvonimr Krk (6 prijava).

Izvor:

objavio: Mirjana Komadina   datum: 22. 10. 2015.