Na Smotri hrvatskoga školskoga filma dva animirana filma Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir

Na Smotri hrvatskoga školskog filma, održanoj od 21. do 23. rujna 2016. godine u Velikoj Gorici, prikazana su čak dva animirana filma naših učenika među 51 filmom učenika osnovnih i srednjih škola koje je Povjerenstvo izabralo od 100 prijavljenih filmova.

Veliko  priznanje je i uvrštenje našeg animiranog filma Ujedinjeni u različitosti među tri srednjoškolska filma na DVD-u koji je objavila Agencija za odgoj i obrazovanje prema izboru Povjerenstva, kao presjek ovogodišnje školske filmske produkcije.

Školu su predstavili na Smotri aktivni članovi videodružine:Melanie Vičević, Emma Žnidarić i Luka Vladić (4.G) te mentorica Gordija Marijan.

Organizacija Smotre hrvatskoga školskoga filma proizvod je zahtjeva i programskih načela Agencije da se učitelji i nastavnici bolje upoznaju s kurikulskim načelima, potrebama suvremenoga društva, tehnološkim i tehnologijskim inovacijama kako bi njihov rad kvalitetnim i kreativnim mentorskim djelovanjem mogao što više i što bolje doprinijeti učeničkom stvaralaštvu.

Smotra je i ove godine ostvarila svoje zadaće: razvijanje kritičkih i kreativnih vještina učenika i razvijanje sposobnosti, pristupa, raščlambe, vrjednovanja i slanja poruke posredstvom filma.

ekipa_film.jpg (711.82 KB)
Filmska_smotra.jpg (323.00 KB)

objavio: Mirjana Komadina-Mergl   datum: 3. 10. 2016.