DAN ŠKOLE PROSLAVLJEN 7. LIPNJA 2023.

U maloj sportskoj dvorani krčke srednje škole, ove godine pod geslom "Budi kao suncokret, okreni lice suncu", 7. lipnja 2023. održana je svečanost obilježavanja Dana škole.

Kroz program su vodili učenici Edin Hamza i Simon Budimilić, a sve nazočne uzvanike, goste i učenike pozdravila je ravnateljica Gordija Marijan. Video linkom se iz Bruxellesa javio eurozastupnik Predrag Fred Matić čestitavši učenicima i učiteljima njihov današnji dan.

Krčki se gradonačelnik Darijo Vasilić u svoje i u ime kolega, načelnika otočnih općina, pridružio čestitkama istaknuvši važnost ove škole za krčku obrazovnu, društvenu, ali i gospodarsku sadašnjost i budućnost te najavio da će sve otočne jedinice lokalne samouprave i u idućim godinama ostati predane praćenju i pomaganju djelovanja Škole.

Ravnateljica Gordija Marijan je govoreći o postignućima otočnih srednjoškolaca i njihovih nastavnika, istaknula da škola djeluje kao velika i složna obitelj u 18 razrednih odjeljenja.

Sadržajni i bogati glazbeni i scenski program koji je pripremala prof. Andreja Dunato, uveličala je vokalno-instrumentalna skupina te plesna točka učenice Sare Kirinčić koja se kvalificirala za Svjetsko prvenstvo Dance World Cup.

Nagrađeni su najuspješniji učenici na državnim natjecanjima, a nagrade su im uručili ravnateljica Gordija Marijan, gradonačelnik Darijo Vasilić i načelnik Općine Malinska-Dubašnica Robert Anton Kraljić.

Vrijedne nagrade tako su zaslužili Matej Ban, trećeplasirani na državnom natjecanju iz matematike s mentorom Hrvojem Karabaićem  te za osvojeno drugo mjesto na državnom natjecanju iz informatike, s mentoricom Jelenom Nujić.

Za sudjelovanje na Državnome natjecanju iz talijanskog jezika nagrađeni su Noah Brivet i njegova mentorica Zvjezdana Morožin Karabaić, na Državnome natjecanju iz njemačkoga jezika Jacob Prah Ekow s mentoricom Zdravkom Škoro, na Državnome natjecanju iz povijesti Stjepan Žužić i mentorica Tea Gomboš Zazinović, a za sudjelovanje na Državnome natjecanju iz vjeronauka Adrian Polonijo, Dominik Nenadić, Marina Cvelić i Katarina Depikolzvane kao i njihovi mentori Slava Petrinović i Zvonimir Seršić.

U organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara u projektu Mreža čitanja, kvizu za poticanje čitanja i kreativnosti, sudjelovalo je čak 33 učenika od kojih su najbolje rezultate postigli Dominik Lesica i Isabella Međimorec za što su i nagrađeni zajedno s mentoricama Darijom Papom i Mirjanom Komadinom Mergl.

Na međunarodnom kulinarskom festivalu Biser mora učenice Larisa Džebić i Lana Uglješić osvojile su dva druga mjesta u kategorijama za konobare, a uz njih nagrađena je i njihova mentorica Sandra Morožin; u kategoriji za kuhare na međunarodnom kulinarskom festivalu Biser mora, učenik Boris Mršić je uz podršku mentora Saše Bešlića osvojio treće mjesto.

I naposljetku, odlukom Nastavničkog vijeća proglašeni su i nagrađeni učenici i učenice generacije, polaznici završnih razreda svih programa koji se provode u školi: gimnazijalac Noah Brivet, strojar Mateo Sokolić, ekonomistica Anabel Pavlović, »turistkinja« Lorena Kosić te ugostitelj Jakov Čorak.

Nakon svečanosti svi su gosti imali prigodu uživati u delicijama koje su, pod budnim okom prof. Saše Bešlića, pripremili krčki srednjoškolci, budući kuhari, a servirali budući konobari.

dan_skole_1.jpg (171.45 KB)
dan_skole_2.jpg (150.62 KB)
dan_skole_3.jpg (142.87 KB)
dan_skole_4.jpg (147.13 KB)
dan_skole_5.jpg (168.58 KB)

objavio: Daria Papa   datum: 9. 6. 2023.