HVATI FILM - SPOJ INKLUZIJE I SEDME UMJETNOSTI

U suradnji s riječkom udrugom SPIRIT  iz Rijeke, u ponedjeljak, 25. ožujka u 12.30 sati sati u Kinu Krk, učenici Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir nazočili su  projekciji nekoliko odabranih kratkih filmova, uz moderiranje predsjednika udruge Spirit, Denisa Pilepića.

"Uhvati film" je međunarodni filmski festival kratkih filmova o invaliditetu. Filmovi uključuju priče s ciljem produktivne integracije osoba s invaliditetom u društvo. Turneja "Uhvati film" sastoji se od gostovanja koja uključuju projekcije uz tematski srodne izložbe, radionice, tribine ili panel diskusije.

Uhvati film je međunarodni filmski festival kratkih filmova (do 30 minuta), koji se održava u 4 države. Projekt realiziraju Spirit iz Rijeke i Parnas iz Novog Sada, a u Hrvatskoj se već nekoliko godina održava uz podršku Hrvatskog audiovizualnog centra.

Sadržaji filmova festivala Uhvati film doprinose boljem razumijevanju načina i kvalitete življenja, općenito, ne samo u kontekstu invaliditeta, zbog toga što ljudi uglavnom bježe ili okreću glavu od situacija koje su im nepoznate i prema kojima ne znaju kako bi se postavili.

Kroz obradu teme šalju se različite poruke o humanim vrijednostima, počevši od promišljanja različitosti imeđu ljudima, ali i potreba osoba s invaliditetom pa se na taj način omogućuje njihova bolja integracija u društvo. Osim toga, autori filmova ili pojedini glumci u filmovima jesu osobe s invaliditetom.

Uhvati_film.jpg (181.69 KB)

objavio: Mirjana Komadina   datum: 27. 3. 2024.