RADIONICA KUHANJA ZA MATURANTE

Organiziramo radionicu izrade jela za maturante kako bi im olakšali odlazak na studij na način da ih educiramo u pripremi različitih vrsta jednostavnih jela koja mogu kod kuće pripremati samostalno. Cilj je da budući studenti od uobičajenih i svakodnevnih namirnica mogu pripremiti jednostavan, a kompletan obrok.

Radionica će se održati u utorak 30. travnja 2024. pod mentorstvom nastavnika kuharstva Saše Bešlića u ugostiteljskom praktikumu u vremenu od 14.00 do 19.30 sati, a od 19.30 do 20. 30 planirano je degustiranje pripremljenih jela.

Datum je odabran s obzirom da je sljedeći dan 1. svibanj, neradni dan pa polaznici neće imati pritisak zbog učenja.

Maksimalni broj polaznika je 12, izbor je prepušten razrednicima. Zainteresirani učenici mogu se javiti svojim razrednicima.

Metodologija radionice: kombinirana pokazna, u paru i individualna step by step (ovisno o vrsti jela).

Obvezna bijela majica, po izboru pregača i po izboru šilterica.

Popis jela koja se izrađuju na radionici i kušaju na zajedničkoj večeri su navedena u privitku vijesti pod opširnije.

Jela na radionici:

Krem juha od gljiva

Pileća juha

Špageti salsa

Rižoto sa šparogama i piletinom

Pene Bolognese

Pečena piletina

Pileći file u umaku od sira

Pilav riža, povrće žar

Salata

Cheesecake

Brownie

objavio: Mirjana Komadina   datum: 22. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »