VIJESTI IZ ŠKOLE

OBILJEŽILI SMO NOĆ KNJIGE

Povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) te Dana hrvatske knjige (22. travnja), Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir organizirala je 23. travnja 2024. Noć knjige.

U školskoj knjižnici kroz program su vodile srednjoškolke Luce Franin i Ana Vnuk, a moderatorica događanja  je bila prof. Daria Papa.

Pjesme na hrvatskom, ukrajinskom i ruskom jeziku kazivale učenice Anna Pylypenko, Ana Vnuk i Magdalena Mrakovčić, a autorske pjesme kazivale su također srednjoškolke Lorena Jazavac, Nadija Kandalova i Patrik Šneperger.

U drugom dijelu programa svojim su se pjesmama predstavili pjesnici, bivši učenici škole, Franciska Rubinić Gržetić, Fran Vajdić i Ivan Car, te prijatelji škole Marija Volarić Maksica i Ivica Brusić Brujo.

U glazbenom dijelu programa nastupili su srednjoškolci Mara Feretić na gitari i Damjan Komljenović na violončelu.

Na kraju je ravnateljica Gordija Marijan pjesnikinjama i pjesnicima, sudionicima u programu, uručila monografije Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir.

Noć knjige najmasovnija je domaća kulturna manifestacija koja u središte zanimanja stavlja književna djela, njihove tvorce i čitatelje. Inicijativa je krenula 2012. godine kako bi se, bez zatvaranja očiju pred često nelijepom svakodnevicom, barem na jedan dan govorilo o čaroliji stvaranja i radosti čitanja knjiga.

Više o događanju obilježavanja Noći knjige pročitajte na poveznici :https://otok-krk.org/krk/noc-knjige-u-kr%C4%8Dkoj-srednjoj-skoli-2

objavio: Mirjana Komadina   datum: 24. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »