EKIPA GAVRAN SREBRNA NA NATJECANJU PONOS DOMOVINE 2014.

Treću godinom zaredom učenici Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir iz Krka sudjeluju u finalu natjecanja Ponos Domovine ostvarujući visoke rezultate. Ove se godine na državnu razinu natjecanja uspjelo plasirati čak šest naših učenika. Na državno su natjecanje, održano u u Zagrebu od 30. travnja do 2. svibnja 2014., pozvani maturanti Lucija Dujmović, Vanda Žic, Matko Spicijarić, Lucija Malešić, Sara Marijan i Denis Volarić oformljeni u dvije ekipe naziva Gavran i Gordijska brigada pod vodstvom mentorice Gordije Marijan.
Tijekom dva zahtjevna natjecateljska dana, naši su učenici pokazali visok stupanj poznavanja povijesti i vještina u šest zahtjevnih sportskih disciplina. Natjecanje je završilo svečanim proglašenjem na Oltaru domovine i svečanim prijemom u Uredu predsjednika Republike Hrvatske na kojem je predsjednik Ivo Josipović uručio plakete najboljim učenicima i mentorima. Ponosni smo što je među nagrađenim učenicima bila i krčka ekipa Gavran, te je učenicima Matku Spicijariću, Vandi Žic, Luciji Dujmović i mentorici Gordiji Marijan predsjednik Ivo Josipović uručio plakete za osvojeno drugo mjesto na natjecanju. Svečanosti proglašenja nazočilo je izaslanstvo Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir: ravnateljica Đurđica Cvitkušić, profesorica Mirjana Komadina Mergl i profesorica Ana Pasarić te školski zbor (Lorena Skomeršić, Sara Marijan, Stefani Žužić, Ana Toljanić, Marija Blažević, Azra Hasanagić, Antonio Brusić), koji je nazočne oduševio svojim nastupom.

Upravo srčano i dostojanstveno predstavljanje škole zaisugurno nosi velik potencijal i kod ostalih će učenika pobuditi entuzijazam i želju za sudjelovanjem u ovoj edukativno-sportskoj smotri koja afirmira, kako izvrsnost u poznavanju nacionalne povijesne i kulturne baštine, te zdravo domoljublje, tako i vještine u sportskim nadmetanjima.
Zahvaljujemo Udruzi veterana Domovinskog rata otoka Krka, Športskom streljačkom klubu DUB Malinska i Općini Malinska na podršci našeg rada i novčanoj potpori.
      Fotografija: Finalisti Ponosa Domovine
Ekip Gavran - Matko Spicijarić, Lucija Dujmović, Vanda Žic
mentorica Gordija Marijan
Ekipa Gordijska brigada - Lucija Malešić, Denis Volarić, Sara Marijan

objavio: Mirjana Komadina   datum: 7. 5. 2014.