26. - 30. 11. 2022. Purkersdorf, Austrija

Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja

2021-1-HR01-KA121-SCH-000004172

26. - 30. 11. 2022.

Purkersdorf, Austrija

Polaznici fakultativne nastave njemačkog jezika (DSD), u pratnji nastavnica Marijane Tomašić i Zdravke Škoro.u suradnji s partnerskom školom BG|BRG PURKERSDORF proveli su petodnevnu mobilnost u okviru projekta Erasmus akreditacije.

Cilj mobilnosti je usavršavanje komunikacijskih vještina na njemačkom jeziku.

Tijekom mobilnosti naši su učenici sudjelovali na nastavi te s austrijskim vršnjacima radili na projektnim zadacima. Time je učenicima pružena priliku da s izvornim govornicima usavršavaju svoje komunikacijske vještine na njemačkom jeziku.

Tijekom prva dva dana mobilnosti učenici su proveli niz aktivnosti na njemačkom jeziku od kupovine putne karte i snalaženja u metrou, igranja uloga - turistički vodič na jedan dan, do posjeta i potrage za blagom u Kunsthistorisches muzeju.

Treći dan mobilnosti učenici su posjetili partnersku školu BG|BRG PURKERSDORF te sudjelovali su u nastavi biologije, psihologije, etike i likovnog odgoja. Na nastavi biologije radili su pokuse, na satu etike raspravljali o položaju muškaraca i žena, a na satu likovnog izrazili svoju kreativnost.

Četvrti dan mobilnosti učenici su posjetili partnersku školu BG|BRG PURKERSDORF te sudjelovali su u nastavi, izradili plakate o svojoj zemlji i učili plesati valcer.

Austrijski su učenici svoje goste odveli u najstariji ZOO na svijetu u vrtovima dvorca Schoenbrunn gdje je organiziran i adventski sajam. Nakon toga svi su se vratili u školu na večeru, i spavanje u vrećama u školi.

Posljednji dan mobilnosti austrijski su učenici pripremili doručak i uz sportske aktivnosti završili petodnevno druženje.

mobilnost_ucenika_1.jpg (539.84 KB)
mobilnost_ucenika.jpg (401.88 KB)

objavio: Mirjana Komadina   datum: 7. 12. 2022.

« Svibanj 2024 »