ERASMUS +Start your own business

U sklopu Erasmus + Start your own business projekt strateškog partnerstva za strukovno obrazovanje, sudionici mobilnosti,  učenici naše škole: Leonard Depope, Arjan Jakupi, Andrea Orlić, Elma Sinanović, prof. Dijana Stolfa, nastavnica ekonomske grupe predmeta i prof. Ana Pasarić, projektna koordinatorica, od 24. veljače do 2. ožujka 2019. borave u Lisabonu, Portugal.

Start your own business projekt strateškog partnerstva je usmjeren razvoju poduzetničkih vještina i poticanja samozapošljavanja učenika.

Cilj projekta je povećanje kvalitete obrazovanja strukovnih programa uvođenjem poduzetništva kroz fakultativni predmet ili kao međupredmetnu temu što će povećati motivaciju učenika za odabir strukovnih programa i cjeloživotno učenje.

Poticanjem poduzetničkog načina razmišljanja i razvojem poduzetničkih kompetencija doprinijet će se povećanju zapošljivosti i učinkovitosti sustava socijalne sigurnosti te povećanju domaće proizvodnje i izvoza. Time se ostvaruju temelji za održivi ekonomski razvoj partnerskih zemalja.

Nastavnici uključeni u projekt razvijat će kurikulum poduzetništva temeljen na inovativnim modelima poučavanja kojima se stječu potrebne strukovne vještine i kompetencije.

Inovativnost projekta ogleda se i u izdavanju i dva multimedijalna priručnika:

Entrepreneurship in the classroom - za nastavnike

Step by step towards your own business - za učenike

Navedeni priručnici po prvi puta će metodički obrađivati temu poduzetništva vodeći korisnika korak po korak do uspješnog start up-a.

Uz našu školu u projektu Erasmus + Start your own business projekt strateškog partnerstva za strukovno obrazovanje sudjeluju: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Sillamäe, Estonia, Berufskolleg Meschede des HSK, Meschede, Germany,Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych w Somoninie im. Jozefa Wybickiego, Somonino, Poland i Escola Secundária Ferreira Dias, Agualva Sintra, Portugal. Učenici, sudionici projekta, su predstavili svoje škole i strukovne programe. Projektni timovi prezentirali su svoje novo otvorene vježbeničke tvrtke - djelatnost, viziju, misiju, ciljeve i slogan. U pauzama pridružili smo se domaćinima u obilježavanju Dana Afrike budući da velik broj učenika škole domaćina dolazi s tog kontinenta.

Priručnik za nastavnike:

Više o projektu možete pročitati na poveznici: https://www.facebook.com/Erasmus-projekti-Srednje-%C5%A1kole-Hrvatski-kralj-Zvonimir-Krk-294656021042100/?tn-str=k*F

objavio: Mirjana Komadina   datum: 26. 2. 2019.

« Svibanj 2024 »